Dragi studenti, pozivamo Vas da se prijavite na Ljetnu školu bioetike i ljudskih prava. Projekt će se održati od 29. srpnja do 4. kolovoza te je namijenjen mladima od 18 do 30 godina. Tradicionalno, Ljetna škola održat će se u prekrasnom Šibeniku.

Središnji cilj projekta je edukacija, a teme koje će se obrađivati na ovogodišnjoj Ljetnoj školi proučavat će se iz filozofske, pravne i medicinske perspektive. Pravo na život, pobačaj, priziv savjesti, eutanazija, kontrola populacije, demografska situacija u Hrvatskoj, retorika, govorništvo neke su od tema koje će predstaviti stručni predavači te ih izložiti kroz prizmu najnovijih medicinskih spoznaja i pravnih regulacija u Hrvatskoj i svijetu. Sudionici će imati priliku novostečena znanja primijeniti na radionicama komuniciranja i debatiranja te tako usavršiti svoje zagovaračke vještine.

Cilj programa je podizanje svijesti o važnosti suradnje različitih znanstvenih disciplina bez kojih sadržajne i kvalitetne suvremene rasprave nisu moguće.

Ovogodišnjom Ljetnom školom, Svjetski savez mladih u središte svoga djelovanja stavlja zaštitu i promicanje života i ljudskog dostojanstva.

Ljetna škola bioetike i ljudskih prava želi potaknuti formaciju mladih u intelektualnom, psihološkom, društvenom i duhovnom aspektu te ih osposobiti za preuzimanje odgovornosti za dobro zajednice i izgradnju civilizacije u skladu s temeljnim ljudskim vrijednostima.

Potičemo Vas da se prijavite te da ovu vijest proširite među prijateljima za koje vjerujete da bi ih zanimalo.

Prijaviti se možete putem obrasca: https://forms.gle/Q9GKhsWzP7gxrwDs7

Iskustvo Ljetne škole podijelio je prošlogodišnji sudionik Filip Macukić.

Ljetna škola bioetike i ljudskih prava Svjetskog saveza mladih  nadmašila je sva moja očekivanja. Upoznao sam puno mladih dobrih ljudi različitih pozadina, ali s istim ili sličnim vrijednostima. Danas sam u kontaktu s njih petnaestak, a sa skoro svima sam ostao povezan putem društvenih mreža. Kvaliteta smještaja, hrane i lokacije bila je iznad očekivanja - predivni ljudi koji su nam bili na usluzi, blizina najljepših plaža i centra Šibenika - sve je bilo na razini. Predavanja su bila vrlo zanimljiva i korisna, a predavači su bili kompetentni i pristupačni. Posebno me se dojmilo koliko su predavanja potaknula kritičko razmišljanje i duboke rasprave o ključnim pitanjima današnjice. Također, predavači su bili nevjerojatno inspirativni, često dijeleći osobna iskustva i stvarne primjere koji su dodatno obogatili naše razumijevanje tema. Ono što me posebno veseli kada se sjetim ljetne škole su naša svakodnevna druženja na plaži i svakodnevne zabave uz glazbu. Sve u svemu, apsolutna preporuka svakoj mladoj osobi koja želi izvući maksimum iz pet dana ljetnog odmora.”

“Za Ljetnu školu bioetike i ljudskih prava čula sam preko prijateljice koja je dugogodišnja članica Saveza i odlučila sam dati priliku jednom drugačijem ljetovanju. Bez imalo očekivanja, Ljetna škola me oduševila, kako sadržajem, tako i lokacijom, druženjem, ekipom. Uz izvrsne rasprave i predavanja, naučila sam kako poboljšati svoje komunikacijske sposobnosti i argumentirano zastupati svoje mišljenje.” Poručila je sudionica Katarina Dragun.

Autor: Ivan Martinić