Besplatno korištenje ArcGIS Pro i IBM SPSS-a

Besplatno korištenje ArcGIS Pro i IBM SPSS-a na Odsjeku te povoljna kupnja  IBM® SPSS® Statistics 29, Statistica i EndNote 21

Studentima Doktorskog studija geografije omogućeno je:

• besplatno korištenje ArcGIS Pro programskog paketa i SPSS paketa na računalima Geografskog odsjeka (u dogovoru sa sistem inženjerom Mariom Dakićem i mentorom)
  • izuzetno povoljna kupnja programa IBM® SPSS® Statistics (od 49$ na više, ovisno o vrsti i trajanju licence) 29, Statistica (od 16$ naviše), EndNote 21 (112 $) te niza drugih programa korisnih u istraživačkom radu.

Kupnja kreditnom karticom ili PayPalom se obavlja putem stranice https://onthehub.com/ na kojoj se potrebno registrirati sa službenom AAI identitetom odnosno e-mail adresom oblika: nsurname.geog@pmf.hr

Treći ciklus predavanja i radionica na prvoj godini  doktorskog studija iz predmeta Znanstveni rad iz područja intelektualnog vlasništva i autorskih prava održat će se 24.2.2023. s početkom u 14 sati u predavaonici 1 na Geografskom odsjeku, Ilica 242 (ulaz iz Domobranske ulice) te istodobno preko platforme ZOOM za doktorande koji neće biti u mogućnosti fizički prisustvovati radionici.

Doktorandi će na studentske službene adrese dobiti poveznicu za pristup videokonferenciji. Okvirno trajanje radione je dva blok sata.

Predavanje i radionicu će održati Iva Kuštrak Managić/ Dina Korper Žemva, odvjetnice Odvjetničkog ureda Korper & partneri, specijaliziranog za pravo intelektualnog vlasništva.

Dina Korper Žemva je ovlaštena zastupnica za patente i žigove i Europska patentna zastupnica; članica brojnih međunarodnih i hrvatskih strukovnih udruga, te jedan od osnivača Hrvatske komore patentnih zastupnika i zastupnika za žigove. Od 2005. godine Dina Korper Žemva djeluje kao predavač i nositelj kolegija iz prava intelektualnog vlasništva na više akademskih institucija u Republici Hrvatskoj.

Autor: Ivana Erdelez